Kurzy osobnostního rozvoje

Ve škole se naučíme spoustu věcí. Číst, psát, počítat, názvy chemických prvků, kdo to byl Karel IV. a tak dále. Jsou ale i témata, o kterých se toho většinou moc nedozvíme, přestože jsou pro náš kvalitní život velmi důležitá. Jak funguje pozornost? Mohu udělat něco proto, abych se lépe soustředil? Jaký způsob učení mi vyhovuje? Je to, co prožívám, v pořádku? Mohou pro mě být i nepříjemné pocity užitečné? Co dělat, když mě přepadne strach nebo vztek? Co je to stres, jaký má vliv na mé tělo a jak s ním mohu pracovat? Těmto a dalším otázkám je věnován kurz osobnostního rozvoje Poznej se.

Skupinová setkání jsou vedena interaktivně. Díky společným aktivitám si mohou účastníci uvědomit, jak se konkrétní téma týká jich samých. Následné sdílení pak vytvoří prostor pro vnímání různých názorů, pohledů a prožitků. Součástí kurzu je také nácvik podpůrných technik souvisejících s probíranými tématy (cílené zaměření pozornosti, relaxace, zvládání náročných emocí a další). Volba konkrétních aktivit a užší zaměření obsahu kurzu je přizpůsobeno dané skupině s ohledem na věk a individualitu jednotlivých účastníků. V případě zájmu bude otevřen navazující kurz zaměřený na témata z oblasti mezilidských vztahů a komunikace.

Kurzy probíhají online. Maximální počet účastníků je osm (u kurzů pro středoškoláky deset), minimální počet přihlášených pro otevření kurzu jsou tři. Aby kurz plnil svou funkci, je důležité, aby měli účastníci dobré internetové připojení, zapnutou kameru a mikrofon a připojovali se k setkání z klidného místa, kde nejsou ničím a nikým rušeni.

Chcete-li být informováni o nově otevíraných kurzech, zadejte prosím Váš e-mail:

© 2021 - 2022 Jana Draberová
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!