NOVINKY

červenec 2022 - nový článek pro Readmio

Aby se dětem hezky usínalo

První z pětidílné série článků věnujících se technikám, které dětem pomáhají ke zklidnění, ať už před spaním, nebo ve vypjatých situacích během dne. Dočtete se v něm například to, proč je dobré si večer připomenout pěkné zážitky uplynulého dne.


červenec 2022 - nový článek pro Readmio

Děti a emoční inteligence

Nový článek přináší informace o tom, co je to emoční inteligence a proč je dobré ji u dětí rozvíjet. Najdete zde také několik tipů, jak můžete své děti v této oblasti podpořit.


červen 2022 - nový článek pro Readmio

Jak může děti obohatit péče o živou přírodu 

Dozvíte se, jaké benefity dětem péče o domácí zvířata a rostliny přináší, jak ji lze využít k podpoře zodpovědnosti a smyslu pro povinnost a jak děti podpořit, když jejich počáteční nadšení vyprchá.


2. 6. 2022 proběhne webinář nakladatelství Pasparta

Děti a emoce

Proč máme emoce a k čemu nám slouží? Jak souvisí s naším tělem a myšlením? Jaké způsoby práce s emocemi jsou funkční? A co by měly o emocích vědět děti? Tyto a další otázky si v rámci webináře položíme. 


květen 2022 - nový článek pro Readmio

Náročné situace a jak o nich s dětmi mluvit

Dočtete se, proč je dobré věnovat nejprve pozornost vlastním emocím a jak pracovat s emocemi dětí, zda je lepší situaci tajit nebo děti vybavit potřebnými informacemi a další tipy, které mohou v těžkých časech pomoci.


24. 3. 2022 vychází v nakladelství Pasparta Kniha pocitů: Jak se vyznat v sobě i ostatních, na které jsem měla možnost spolupracovat s Ester Starou, autorkou mnoha knížek pro děti. Ilustrace vytvořil její manžel Milan Starý.  

KNIHA POCITŮ je určena dětem od osmi let bez ohledu na to, jestli jsou na své pocity odborníci, nebo jim spíš nerozumí a snadno se v nich ztrácí. Ve třinácti kapitolách budou moct prozkoumat klid, překvapení, radost a štěstí, smutek, strach, odvahu, stud, hněv, závist a žárlivost, znechucení, nudu, zájem a lásku.


S těmito pocity se v knize seznámí prostřednictvím pětice kamarádů. Každý je jiný, a i proto odlišně prožívají situace, ve kterých se ocitají. Čtenáři s nimi porovnají své zkušenosti, připomenou si, kdy se cítili podobně. Dočtou se, za jakých okolností pocit vnímáme, k čemu nám je, jak ho fyzicky cítíme v těle a co s ním ještě souvisí. Zároveň zde najdou tipy, jak s pocitem pracovat, přijmout ho, poučit se z něj.


Není ovšem snadné své pocity popsat, svěřit se s nimi, povídat si o nich. KNIHA POCITŮ pomůže dětem začít. Proto je vítané přizvat ke čtení sourozence, rodiče nebo třeba kamaráda. Stejně tak můžou knihu využít pedagogové, psychologové a další odborníci, kteří pracují s dětmi na rozvoji psychosociálních dovedností, ať už individuálně nebo ve skupině.
 


© 2021 - 2022 Jana Draberová
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!